4.7°   4.9°   4.8°   2.5°

Асеновград   Пловдив   Пазарджик   Кърджали

начало     Нашенци в чужбина     Стефан Минцев със страхотно представяне на Лондонския триатлон
Стефан Минцев със страхотно представяне на Лондонския триатлон
от 30.07.2013 21:53       Автор - asenovgradnews.com Сподели във Facebook Сподели във Twitter

Роденият в Асеновград състезател и треньор по плуване Стефан Минцев се представи страхотно на престижния Лондонски триатлон Virgin Active London Triathlon. В британската столица в конкуренция на над 4000 състезатели от цял свят нашият представител се класира на невероятното 16-о място с време 02:07:36 часа. Постижението на Минцев е с още по-голяма стойност, защото той успя да завърши трети в своята състезателна група в олимпийската дистанция.

Победител при мъжете стана французинът Грегъри Роуал с време 01:46:23, който изпревари само с 30 секунди представителя на домакините Стюърт Хайс. Трети финишира друг британец – Марк Бъкингам, за 01:47:08 часа.

Стефан Минцев е един от първите състезатели по триатлон в Асеновград от началото на новото хилядолетие, когато бе част от спортния клуб „Титан”. Днес талантливият спортист е член на приемника на „Титан” в Асеновград – СК „Тритон екстрийм”, а от няколко години е и треньор по плуване във Великобритания.